Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kurupt životopis

13. 2. 2008

Pravé Jméno:Ricardo Brown 

Datum narození:23.11.1972

Místo narození: v Philadelphii

Když dospíval, jeho kamarádi byli Snoop Dogg, Nate Dogg a Daz Dillinger. Společně s nimi se upsal na počátku 90. let Death Row Records, kde později tvořil Death Row all star team s Dazem jako duet Tha Dogg Pound.

  Debutoval v roce 1992 na Dreho multiplatinovém albu ''The Chronic.'' Pokračoval jako host na Snoop Doggovýym albu ''Doggystyle'' v roce 1993., které se také stalo multiplatinovým a dodnes je to jedna z největších klasik v historii západního Rapu. Poprvé si Kurupt zkusil nahrát album duetu Tha Dogg Pound s parťákem Dazem Dillingerem (dřív přezdívaný jako Dat Nigga Daz). V roce 1995 DPG (Tha Dogg Pound Gangstas) slavili úspěchy s novým albem ''Dogg Food'' (dodnes se prodalo se kolem 3 miliónů kopií). Na vytváření tohoto alba jim výrazně pomohl Snoop Dogg a jeho bratranec Nate Dogg.  Nejvlivnějšími singly z alba se staly "Let's Play House" a "New York, New York".

  Jenže v této době se napětí mezi West a East stupňovalo a DPG odletěli spolu se Snoopem a Nate Doggem do New Yorku. Zde se pochopitelně natáčel jejich nejslavnější klip "New York, New York." Při natáčení tohoto klipu byl nepochopitelně rozstřílen DPG přívěs. Naštěstí v něm zrovna nikdo nebyl.

  V této době přichází nováčci Capone-N-Norega s hostovačkou od Mobb Deep skladbou "LA, LA." Použili stejné podání skladby jako DPG. V médiích se ale vyjádřili, že song jako diss míněn není a že by dokonce s DPG nahráli track. Netrvalo dlouho a kolaborace byla, ale o tom později. Ještě tento rok nastal čas, kdy jde 2Pac z vězení a upisuje Death Row.

  2Pac s Kuruptem se velice rychle zkamarádili a ‘Pac mu dal celkem hodně prostoru na jeho albu "All Eyez On Me." 2Pac dokonce Kuruptovi dal druhý nickname Young Gotti, který Kurupt používá dodnes. Po tragické smrti 2Paca v Las Vegas Kurupt i ostatní umělci odešli od Death Row, ovšem až na druhou polovinu Tha Dogg Pound - Daze Dillingera, který od Death Row odešel až kolem roku 1999. Tím pádem Daz a Kurupt nemohli nahrát společné album, protože byl každý upsaný jinde.

 Kurupt upsal společnost Antra Records, která mu pomohla vydat jeho debutové solo album "Kuruption!" v roce 1998. Album "Tha Streetz Is a Mutha" vydal v roce 1999 taktéž pod labelem Antra Records obsahoval hity jako "Who Ride Wit Us" s Dazem nebo "Girls All Pause" s bratrem Roscoe. Toto album se považuje jako nejúspěšnější Kuruptovo sólo, vyšlo zlaté. Po dvouroční pauze Young Gotti vydal pod stejným labelem ''Space Boogie: Smoke Oddessey.''

 Kurupt se opět seskupil s Dazem pro další Tha Dogg Pound album, které nese název "Dillinger & Young Gotti." Toto album vyšlo pod nezávislým labelem Daze Gangsta Advisory. Ještě tento rok, o necelé tři měsíce později představuje Death Row album s názvem Tha Dogg Pound"2002." Paradox je ten, že Kurupt ani Daz už v této době dávno u Death Row nebyli. Suge potřeboval peníze, tak vytáhl nevydané songy od DPG pod Death Row a vytvořil z toho toto album.

  V roce 2001 se Kurupt ukázal jako výborný herec hned ve dvou snímcích. V komedii ''Luke's Freakfest: Tha Movie'' a v drama ''Keepin' It Real.'' O rok později Kurupt představuje vlastní show G-TV. Zahrál si také roli po boku Stevena Segala ve snímku ''Half Past Dead.'' Na rok 2003 si připravil komedii ''I Accidentally Domed Your Son.''

 V roce 2004 se Kurupt nachvilku odtrhl od filmového plátna a s Dazem vydali kompilaci "The Last of Tha Pound." Vpadá to, že tohle album je jedno z posledních, a že už legendy DPG mockrát neuslyšíme. Malém se tak stalo, protože Kurupt se vrací  k nahrávaci společnosti Death Row Records. Vydává pod ní dlouho odkládané "Against Tha Grain." Kurupt se pochopitelně dočkal hodně dissů od DPGC, včetně samotného Daze. Naštěstí toto nepříjemné období skončilo po mírové '' The Western Conference''  v roce 2005. Tímto Kurupt odchází od Death Row a podává si se svoji ''psí rodinou'' ruku, je zpět. Ještě tento rok v listopadu DPG vydávají comeback pod Dazovým labelem Gangsta Advisory  - "Dillinger & Young Gotti, Vol. 2: Tha Saga Continues".  

Tha Dogg Pound se znovu rozjeli a v roe 2006 vydávají pod Snoopovým labelem Doggystyle Records album ''Cali Iz Active.'' Tento rok si ještě Kurupt i Daz připravili sólo alba, Kuruptovo nese název ''Same Day, Different Shit.'' Je nahráno pod D.P.G. Recodrs, které vzniklo z Gangsta Advisory. Daz mezi tím upsal So So Def, ale jako skupina Tha Dogg Pound zůstávají stále pod Doggystyle/KOCH. Zde chystají album ''Dogg Chit'', kterého se dočkáme do pár dnů.. Teď asi záleží na Kuruptovi, jestli taky přistoupí a bude pod So So Def/Virgin Records jako Daz, nebo ne. 

 V roce 2007 by jsme se kromě ''Dogg Chit'' měli dočkat také alba s jeho snoubenkou Gail Gotti a dalším albem s jeho bratrem Roscoeem. Doufejme, že vše výjde podle plánu a dočkáme se znovu kvalitní ''psí muziky.'' 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář